Aukční položky
Jízda králů v Kyjově
Jízda králů v Kyjově
Jízda králů v Kyjově
Jízda králů v Kyjově
Jízda králů v Kyjově
Jízda králů v Kyjově
+ 1

Jízda králů v Kyjově Vašíček Vladimír

POPIS: Olej na plátně, rozměr 130 x 116 cm, rozměry s rámem 141 x 127 cm, na rubu autorský štítek. Posuzovaný obraz od malíře Vladimíra Vašíčka představuje významné folklorní dílo z 2. poloviny 20. století, kdy se pouze hrstka významných soudobých umělců věnuje této tematice (V. Vašíček, V. Vaculka a F. Hudeček). Dílo, inspirované folklorní slavností "Kyjovský rok" v moravském městě Kyjov, poblíž Vašíčkova působiště ve Svatobořicích, představuje vzácné autorovo období, kdy se věnoval folklorní tematice. Tradiční a symbolicky nabitá slavnost, která se v Kyjově a okolí koná jednou za čtyři roky, byla pro Vašíčka inspirací k zachycení života a tradic moravského venkova. V jeho moderním podání malby tak můžeme spatřit zobrazení pestrobarevných krojů, dynamických postav a slavnostní atmosféry, které společně vytvářejí působivý a emotivní obraz.
O AUTOROVI: Narodil se 29.9.1919 v Mistříne u Kyjova a zemřel 29.8.2003 ve Svatobořicích. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. R. Gajdoše, V. Hrocha, R. Wiesnera, J. Kousala a E.... zobrazit více >
O AUTOROVI: Narodil se 29.9.1919 v Mistříne u Kyjova a zemřel 29.8.2003 ve Svatobořicích. Studoval na Škole umění ve Zlíně u prof. R. Gajdoše, V. Hrocha, R. Wiesnera, J. Kousala a E. Miléna. Ve studiu pokračoval na Akademii výtvarných umění u prof. Nechleby. Navštívil Rusko, Rakousko, Polsko, Francii. Celý život žil a tvořil ve Svatobořicích. Na začátku své tvorby byl ovlivněn expresí, fauvismem a kubismem. Od 60. let přešel k abstrakci. Jeho lyricko-expresivní oleje, akvarely, kvaše a kresby byly ovlivněny křesťanstvím. Inklinoval ke geometrické abstrakci, gestické malbě. Zabýval se i grafikou, v 70. letech byl činný i jako restaurátor sakrálních památek. (Výtvarné centrum Chagall)
skrýt více >
Vyvolávací cena: 99 000 Kč
Aktuální cena: 99 000 Kč
 
17. 9. 2024 19:04:00
Číslo položky:19889
Částka Přihozeno
Žádné příhozy
Zobrazit další příhozy