Tarmark - Koňský trh Molitor Otto

POPIS: Olej na plátně, signováno vpravo dole Otto Molitor, rozměry malby 83 x 161 cm, celkové rozměry s rámem 95 x 172,5 cm. Hodnocený obraz s názvem "Tarmark - Koňský trh" představuje krásné a sběratelsky cenné dílo profesora Otty Molitora. V této práci exceluje jeho schopnost zachytit barvy a atmosféru venkovského života. Velkoformátová olejomalba, zobrazující koňský trh, okouzlí pozorovatele bohatou figurální kompozicí, hrou světel a stínů a přesně zachycenou dobovou atmosférou tarmarku a jeho návštěvníků, kteří projevují zájem o nákup jednoho z nejdůležitějších zvířat venkova – koně.
O AUTOROVI: Otto Molitor Narodil se 2. 4. 1889 v Kyjově na Moravě Malíř, sochař a grafik. Již v útlém mládí se věnoval výtvarnému umění, nejdříve sochařství. Absolvoval uměleckoprůmyslovou... zobrazit více >
O AUTOROVI: Otto Molitor Narodil se 2. 4. 1889 v Kyjově na Moravě Malíř, sochař a grafik. Již v útlém mládí se věnoval výtvarnému umění, nejdříve sochařství. Absolvoval uměleckoprůmyslovou školu, pak speciálku profesora Ženíška na akademii výtvarných umění v Praze v letech 1910 – 1913. V průběhu života pobýval v Paříži, Holandsku, Belgii, Německu, Itálii, ale i Srbsku, kde byl profesorem kreslení. V řadách srbské armády byl zajat a stíhán pro velezradu rakouskými úřady. V roce 1919 vystavoval v Praze v Obecním domě souborně své malířské dílo. Jako profesor kreslení působil postupně v Hranicích, Lipníku a v Moravské Ostravě.
skrýt více >
Vyvolávací cena: 144 000 Kč
Aktuální cena: 144 000 Kč
 
17. 9. 2024 19:00:00
Číslo položky:19891
Částka Přihozeno
Žádné příhozy
Zobrazit další příhozy